پاور بانک ها بسته های باتری کوچک و قابل حملی هستند که می توانند برای شارژ گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر وسایل الکترونیکی استفاده شوند. آنها به طور فزاینده ای در بین مسافران و کسانی که همیشه در حال حرکت هستند محبوب هستند، زیرا روشی مناسب برای شارژ نگه داشتن دستگاه ها بدون نیاز به پریز برق ارائه می دهند.

پاوربانک ها در اندازه ها و ظرفیت های مختلفی تولید می شوند و بسیاری از آنها دارای چندین پورت USB برای شارژ همزمان چندین دستگاه هستند. پاور بانک ها را می توان برای شارژ تقریباً هر دستگاهی که از طریق USB شارژ می شود، از جمله گوشی های هوشمند، تبلت ها، دوربین های دیجیتال و سیستم های بازی قابل حمل استفاده کرد. بیشتر پاوربانک ها با باتری های لیتیوم یونی تغذیه می شوند، اگرچه برخی از مدل ها ممکن است از انواع دیگری از باتری های قابل شارژ استفاده کنند.

ظرفیت یک پاوربانک با واحد میلی آمپر ساعت (mAh) اندازه گیری می شود که نشان دهنده میزان شارژی است که یک پاوربانک می تواند ذخیره کند. به طور کلی هر چه میزان میلی آمپر ساعت بیشتر باشد، ظرفیت پاوربانک بیشتر می شود. پاوربانک ها به دلیل راحتی و قابل حمل بودن به طور فزاینده ای محبوب می شوند.

آنها در طیف وسیعی از اندازه ها، از مدل های کوچک و سبک وزن که به راحتی در یک جیب یا کیف پول جا می شوند تا مدل های بزرگتر که می توانند قدرت کافی برای شارژ چندین دستگاه را فراهم کنند، موجود هستند. برخی از پاوربانک ها دارای ویژگی های اضافی مانند چراغ های LED، قابلیت شارژ خورشیدی و پورت های USB برای شارژ دستگاه های دیگر هستند. پاور بانک ها راه حلی ایده آل برای کسانی است که نیاز دارند دستگاه های خود را در حین حرکت شارژ نگه دارند. آنها همچنین یک راه عالی برای اطمینان از اینکه دستگاه ها همیشه شارژ و آماده کار هستند، حتی زمانی که دسترسی به پریز برق وجود ندارد، هستند.